^Back To Top
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

SFbBox by debt consolidation

Tinklaraščiai

Erasmus+

Dabar naršo

Svetainėje lankosi 82 svečiai ir nėra prisijungusių narių

Pamokų laikas

1.   8.00 - 8.45      (pertr. 10 min.)

2.   8.55 - 9.40      (pertr. 20 min.)

3.   10.00 - 10.45  (pertr. 10 min.)

4.   10.55 - 11.40  (pertr. 30 min.)

5.   12.10 - 12.55  (pertr. 10 min.)

6.   13.05- 13.50  (pertr. 10 min.)

7.   14.00 - 14.45  (pertr. 10 min.)

8.   14.55 - 15.40

PAMOKŲ LAIKO GRAFIKAS
SUAUGUSIŲJŲ KLASĖSE

Tvarkaraščiai ir grafikai

Suaugusiųjų klasių tvarkaraštis

Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Konsultacijos

Ugdymo proceso trukmė

„JoMo“

"Rail Baltica“ statybvietėje aptikti palaikai perlaidoti Garliavos kapinėse

      Gruodžio 26d. 15 val. Garliavos kapinėse amžinojo poilsio atgulė 272 žmonių, aptiktų „Rail Baltica“ trasoje, palaikai. Tiek kapų buvo atverta europinės vėžės „Rail Baltica“ statybos darbus šiame ruože vykdančios „Panevėžio kelių“ bendrovės statybvietėje 2014 metais. Dešimt mėnesių vykusių tyrimų metu, archeologiškai ir antropologiškai buvo ištirti 163 kapai ir dar ne mažiau kaip 109 suardytų kapų palaikai.

    „Tai – mūsų, gyvųjų, pareiga mirusiesiems. Už geranoriškumą ir pagalbą esame dėkingi Garliavos apylinkių seniūnijai, archeologinius tyrinėjimus vykdžiusio Archeologijos projektų centro ANTIQUA specialistams, antropologinius tyrimus atlikusiems Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto mokslininkams. Bendromis pastangomis mūsų protėvių palaikai amžinojo poilsio atguls vietovėje, kuriuoje jie ir gyveno prie šimtus metų“, – sakė AB „Panevėžio keliai“ bendrovės generalinis direktorius Virmantas Puidokas. 

    „Panevėžio kelių“ bendrovė, kurios statybvietėje sausio mėnesį buvo aptiktas toks liūdnas radinys, finansavo archeologinius žvalgymus ir tyrinėjimus, rūpinosi palaikų pergabenimu bei su laidojimu susijusiomis priemonėmis.

    „Esame maloniai nustebinti, kad rangovai taip geranoriškai ir žmogiškai pasižiūrėjo į būtinybę perlaidoti iškeltus palaikus. Dažnai archeologinių radinių laidojimas susijęs su nemenkomis išlaidomis, ribotais biudžetais. Šiuo atveju nebuvo jokių problemų, dvejonių ar taupymo. Visos reikalingos priemones buvo užtikrintos“, – pasakojo Archeologijos projektų centro ANTIQUA direktorė Daiva Luchtanienė.

      Neįprastoms laidotuvėms rengėsi ir Garliavos apylinkių senūnija.

      „Garliavos kapinės aptarnauja Garliavos ir Garliavos apylinkių seniūnijas. Būtent šiose kapinėse ir nusprendėme laidoti archeologinių tyrimų metu iškeltus palaikus“, - sakė Garliavos apylinkių seniūnas Eimuntas Raugevičius. Pirmą kartą tokią pareigą atliekantis seniūnijos vadovas dėl priemonių ir ceremonijos pobūdžio konsultavosi ir su archeologais, ir su bažnyčios bendruomene. Seniūnas rūpinosi, kad neįprastam palaidojimui būtų kapinėse surasta vieta, kad būtų sukaltos specialios dėžės palaikams sudėti, kad būtų išspręsti kiti organizaciniai rūpesčiai.

      Apylinkių gyventojai nė nenutuokė, kad Rinkūnuose po žeme ilsisi šimtai mirusiųjų. Jiesios upės šlaite yra žinomos kitos senos kapinaitės, o naujai aptiktų buvimo niekas nenujautė.  Palaikams,  kurie datuojami XVII-XVIII amžiumi, amžinojo poilsio vieta parinktos Garliavos kapinės, turinčios taip pat  gilią istoriją. Garliavos apylinkės gyventojai jose laidojami nuo 1826 metų, kai buvo pastatyta bažnyčia ir susikūrė Garliavos parapija. 

      Grąžinti palaikus į jų radimo vietą nėra galimybės – ten dabar eina geležinkelis. Archeologiškai iškelti palaikai palaidoti viename kape. Būtent taip tradiciškai yra laidojami archeologiniai radiniai.

    "Taip laidojome Kernavėje aptiktus palaikus, taip buvo perlaidojami Bernardinų ir   Pranciškonų vienuolynų teritorijose rasti palaikai“, – sakė archeologė D. Luchtanienė. 

      Palaikai buvo  laidojami su religinėmis apeigomis, amžinojo poilsio vietą pašventino  Garliavos Švč. Trejybės bažnyčios kunigas. Specialią programą mirusiesiems pagerbti paruošė mūsų  gimnazijos mokiniai , vadovaujami lietuvių kalbos mokytojų Zigritos Petraitienės ir Loretos Mikelionienės.   Renginį vedė gimnazijos direktorius Valentinas Padriezas. Pagerbimo ceremonijoje dalyvavo Kauno r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas K. Povilaitis, Garliavos seniünė N.Tarvydienė. Sekmadienį Švč. Trejybės bažnyčios bažnyčioje  aukojamos Šv. Mišios.

       Kaip jau buvo skelbta, Rinkūnų kaime Garliavos apylinkių seniūnijoje europinės vėžės geležinkelio statybos metu XVII–XVIII amžiaus kapinynas aptiktas 2014 metų sausį. Darbai šiame ruože buvo sustabdyti. Iki 2014 metų rugpjūčio detaliai ištyrinėtas beveik 400 metrų plotas, iškelti 272 žmonių palaikai arba jų fragmentai. Rugpjūčio-lapkričio mėnesiais palaikus tyrė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros mokslininkai.

      AB „Panevėžio keliai“ tarptautinės svarbos geležinkelio „Rail Baltica“ statybos darbus ruože Mauručiai–Jiesia vykdo vadovaujantis 2013 m. birželio 26 dienos sutartimi su „Lietuvos geležinkeliais“. Panevėžio bendrovė per 19 mėnesių įsipareigojusi rekonstruoti 7,643 kilometro senosios rusiškosios vėžės (1520 mm) ir naujai pakloti 10,638 kilometro naujo europinės vėžės (1435 mm) kelio.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Copyright © 2013. Email Marketing Rights Reserved.


Facebook

Joomla! derinimo konsolė

Sesija

Profilio informacija

Atminties naudojimas

Duomenų bazės užklausos