^Back To Top
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

SFbBox by debt consolidation

Tinklaraščiai

Erasmus+

Dabar naršo

Svetainėje lankosi 87 svečiai ir nėra prisijungusių narių

Pamokų laikas

1.   8.00 - 8.45      (pertr. 10 min.)

2.   8.55 - 9.40      (pertr. 20 min.)

3.   10.00 - 10.45  (pertr. 10 min.)

4.   10.55 - 11.40  (pertr. 30 min.)

5.   12.10 - 12.55  (pertr. 10 min.)

6.   13.05- 13.50  (pertr. 10 min.)

7.   14.00 - 14.45  (pertr. 10 min.)

8.   14.55 - 15.40

PAMOKŲ LAIKO GRAFIKAS
SUAUGUSIŲJŲ KLASĖSE

Tvarkaraščiai ir grafikai

Suaugusiųjų klasių tvarkaraštis

Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Konsultacijos

Ugdymo proceso trukmė

„JoMo“

Dalyvavome Kauno Panemunės ir kitų mokyklų tarpdalykinėje mokslo ir praktikos konferencijoje „PANEMUNĖS ŠVIESUOLIAI“

Spalio devintą dieną keletas Garliavos Jonučių gimnazijos ir progimnazijos mokinių borutaičių ir lietuvių kalbos mokytojų dalyvavome Kauno Rokų gimnazijos surengtoje konferencijoje „Panemunės šviesuoliai“. Ši konferencija, skirta geriau pažinti Kaune ir jos apylinkėse gyvenusius, Lietuvai nusipelniusius žmones, rengiama jau ne pirmą kartą.

Žvalgydamiesi pro langus, grožėdamiesi rudenėjančia gamta, linksmai atriedėjome į Rokus. Laisvalaikio centre mus pasitiko Rokų gimnazijos mokiniai ir pedagogai. Pirmiausia šventiškai papuoštoje salėje išklausėme tris mokslinius pranešimus. VU KHF docentės Eglės Klimaitės – Keturakienės pranešimas „Literatūrinis Panemunės rajono kontekstas“ sužavėjo išsamumu, detaliai nupasakotu kraštovaizdžio atskleidimu Stanislovo Moravskio kelionių knygoje „Nuo Merkinės iki Kauno“. Po pranešimo net kilo noras paskaityti visą šią knygą. VDU docentė, mūsų gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Inga Stepukonienė išsamiai papasakojo apie Kazio Aglinsko ir Jono Basanavičiaus bičiulystę, jų susitikimus Garliavoje. Lektorės mintys privertė pagalvoti, kas yra tikroji draugystė. Kaip sakė I. Stepukonienė, Kazys Aglinskas ir Jonas Basanavičius laiškais bendravo dvidešimt penkerius metus ir juos išskyrė tik mirtis. Mane nustebino šio pranešimo išsamumas ir kruopščiai atliktas darbas tyrinėjant dviejų draugų laiškus ir istorinius šaltinius. Trečioji kalbėjo mūsų gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja, mano auklėtoja Zigrita Petraitienė tema „Pajiesys: Kazys Boruta ir borutaičiai“. Atrodytų, apie Kazio Borutos gyvenimą ir darbus jau nemažai girdėta literatūros pamokose, tačiau šis pranešimas susirinkusiuosius labai sudomino - buvo pateikta daug įdomių detalių, kurias per ilgametę veiklą, bendraujant su Borutų šeima, pavyko užfiksuoti borutaičiams.      Išklausę pranešimus, stebėjome Šv. Mato gimnazijos, Rokų gimnazijos, Vaišvydavos pagrindinės mokyklos ir Kunigaikščio Vaidoto mokyklos – daugiafunkcio centro prisistatymus. Mokiniai šoko, dainavo, grojo ir rodė savo sukurtus filmukus.

Po to prasidėjo pažintinė – praktinė konferencijos dalis. Mokiniai ir mokytojai buvo suskirstyti į tris grupes: pirmieji, pavadinti menotyrininkais, lipdė angelus tautodailininko dirbtuvėse, kiti, kraštotyrininkai, susipažino su Rokų keramikos gamykla, o mes, lituanistai, važiavome į Jiesios draustinį pasigrožėti nuo skardžio atsiveriančiu nuostabiu rudenėjančios gamtos kraštovaizdžiu. Vaikščiojome Jiesios draustinio takeliais ir negalėjome atplėšti akių nuo upės vingių ir aplink lyg ugnimi degančių medžių. Iš šios, Rokų, pusės dar nebuvome matę įspūdingo Jiesios skardžio, visada žiūrėdavome į jį iš priešingos, Kazio Borutos kalnelio, pusės. Toliau konferencija persikėlė į Rokų gimnaziją. Čia mus pavaišino pavakariais, o po to tęsėsi darbas sekcijose – mokinių parengtų pranešimų apie savo krašto šviesuolius pristatymai.

Man labai patiko tarpdalykinė konferencija „Panemunės šviesuoliai“. Šiame renginyje daugiau sužinojau apie  Kauno ir Garliavos apylinkių šviesias asmenybes, susipažinau su kitais savo gimtine besidominčiais mokiniais. Tikiuosi, kad dar pasitaikys progų dalyvauti panašiose konferencijoje. Galbūt tokį ar dar įspūdingesnį renginį surengsime ir mūsų, Jonučių, gimnazijoje.

 

Aušrinė Kurgonaitė, I a klasė

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Copyright © 2013. Email Marketing Rights Reserved.


Facebook

Joomla! derinimo konsolė

Sesija

Profilio informacija

Atminties naudojimas

Duomenų bazės užklausos