Sveikiname respublikinio Borutaičių poezijos konkurso „Nuo čia pradėjau aš...“ laureatus!

Borutaičių draugijos ir Garliavos Jonučių gimnazijos bei progimnazijos, Kauno rajono švietimo centro iniciatyva daugelį metų vyksta atvirieji mokinių poezijos konkursai, kurių laureatai tradiciškai vainikuojami gegužės mėnesį Kazio Borutos sodyboje, ant aukšto Jiesios skardžio, „Poezijos pavasarėlio“ šventėje. Keliolika metų ši šventė yra tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ renginių dalis. Šiemet gegužės 21dieną turėjo įvykti jau  27-asis „Poezijos pavasarėlis“. Neseniai sužinojome, kad dėl pandemijos ši poezijos fiesta šalyje vyks liepos paskutinę – rugpjūčio pirmą savaitę. Viliamės, kad Borutaičių draugija galės tradiciškai vainikuoti „Poezijos pavasarėlio“ LAUREATŲ LAUREATĄ liepos 27 dieną.2020 metų pradžioje, siekdami deramai paminėti rašytojo Kazio Borutos 115-ąsias gimimo ir 55-ąsias mirties metines bei iškiliausio mūsų krašto kūrėjo Roberto Keturakio 85- ąsias gimimo metines, paskelbėme respublikinį 1-12 klasių mokinių poezijos konkursą „Nuo čia pradėjau aš...“ Nuostatuose įrašėme, kad šį konkursą skiriame ir LR Seimo paskelbtiems Mokyklų bendruomenių metams paminėti. Jaunųjų poetų konkurso globėjais ir kūrybos vertintojais tradiciškai sutiko būti Borutaičių draugijos garbės nariai kraštiečiai kūrėjai Robertas Keturakis ir Zita Gaižauskaitė. Džiugu, kad į komisijos darbą įsitraukė ir pripažintos poetės Aldona Ruseckaitė, Zenė Sadauskaitė, Regina Jasukaitienė, „Poezijos pavasarėlio 97“ laureatė psichologė Edita Liuizienė. Rašytojams talkino ir kūrybingos Garliavos Jonučių progimnazijos mokytojos Daiva Venckuvienė, Birutė Jasiukaitienė ir Virginija Vasiliauskienė. Autoritetinga komisija elektroniniu būdu skaitė net 55 autorių darbus iš 30-ies Lietuvos mokyklų. Daugiausia jaunųjų poetų - 5-8 klasių amžiaus grupėje: 30 mokinių darbų iš 17 mokyklų. 9-12 klasių kūrėjų skaičius taip pat įspūdingas - net 20 autorių iš 15 mokyklų. Galbūt dėl viruso grėsmių 1-4  klasių grupė kuklesnė – tik penki mokiniai iš dviejų mokyklų. Visiems konkurso dalyviams išsiųstos Garliavos Jonučių progimnazijos direktorės rašytinės padėkos.

Respublikinio Borutaičių poezijos konkurso „Nuo čia pradėjau aš...“ LAUREATO vardą pelnė 14 jaunųjų poetų. Net penki iš jų - Jonučių mokiniai.

1-4 klasių grupėje, šalia Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos ketvirtokės Kamilės Judžentytės, laureate  tapo Garliavos Jonučių progimnazijos 4f klasės mokinė URTĖ PACAITYTĖ (mokytoja Laima Gruštienė).

5-8 klasių grupėje, šalia laureatais paskelbtų mokinių iš Zarasų, Kelmės, Panevėžio, Liuksemburgo, puikuojasi ir dvi GJP mokinių pavardės: AISTĖ SPIRGYTĖ, 6 e klasė, ir JUSTĖ NAVIKAITĖ, 7b klasė.

9-12 klasių grupėje iš šešių poetų, konkurso nugalėtojų (iš Marijampolės, Kuršėnų, Kretingos ir Palangos), - du Jonučių gimnazijos abiturientai: DOMINYKAS ANDRIUŠKEVIČIUS ir SIMONA KATILIŪTĖ.

Labai džiaugiamės, kad mūsų mokykloje išlaikomos gražios gimtojo žodžio puoselėjimo tradicijos. Dar paliekame intrigą, kas šiais metais laimės specialųjį Borutaičių prizą už gražiausią eilėraštį, skirtą Mokyklų bendruomenių metams. Turime vilčių liepos 27-ąją tradiciškai susitikti  27-ajame „Poezijos pavasarėlyje“, kur paskelbsime ir LAUREATŲ LAUREATO 2020 vardą.

Zigrita Petraitienė

Borutaičių draugijos pirmininkė