Projektas „Pasaulis sukasi vardan žmogaus ir meilės“, skirtas Vydūno 150-osioms gimimo metinėms

Šį kartą Garliavos Jonučių mokyklų mokiniai keliavo Vydūno (filosofo, mokytojo,  dramaturgo, visuomenės veikėjo) gyvenimo keliais  į Tilžę (dabar Sovietskas),  Kaliningrado sritį.  Mokiniams buvo įdomu aplankyti Vydūno kapą Mažosios Lietuvos panteone Bitėnuose, sužinoti apie Vydūno gyvenimą Tilžėje, pabuvoti  prie namo „Villa Stern“, kuriame jis gyveno 1933-1944m.

Sovietske apsilankėme Prūsijos Tilsit karališkoje gimnazijoje. Direktorė papasakojo apie mokyklą, buvo įdomu palyginti mokyklas, atkreipėme dėmesį į tai, kad visi mokiniai laikosi tvarkos, dėvi uniformas. Maloniai buvome nustebinti, kai vienoje klasėje, išgirdęs lietuvių kalba pasisveikinimą, vienas mokinys pasakė, kad jo tėvynė yra Lietuva ir jis iš Tauragės. Pabendravę su mokiniais  ir mokytojais, išvykome į Karaliaučių. Pakeliui gavome žinutę iš gimnazijos, kad   internete jau parašytas straipsnis apie mus, įdėtos nuotraukos apie viešnagę.

Karaliaučiuje apsilankėme Katedroje, prie kurios sienos palaidotas žymus Prūsijos filosofas, klasikinės  vokiečių filosofijos pradininkas E. Kantas. Katedra nustebino didingais vargonais.   Vėliau aplankėme paminklą, skirtą  prūsų lietuvių visuomenės veikėjui, Karaliaučiaus universiteto profesoriui L. Rėzai.  Taip pat  buvome ir povandeniniame laive muziejuje, kuriame gali tarnauti  150 cm ūgio jūreiviai.

Keliavę mokiniai dėkoja  savivaldybei už tai, kad yra vykdomi tokie projektai - programos. Tai padeda jiems daugiau sužinoti  ne tik apie savo kraštą, bet ir apie  iškilius Lietuvos žmones, garsinusius šalį ir už jos ribų.  Tokie projektai  suteikia galimybę mokytis bendrauti, bendradarbiauti, tobulinti užsienio kalbas. Patys mokiniai apie kelionę sakė: „Ilga ir naujo krašto istorinio grožio pilna kelionė“, „ labai patiko mokykla, graži senoji architektūra“ ,  „ buvo įdomu ir verta aplankyti Vydūno kapą, sužinojau daug faktų apie jo gyvenimą“, „gerai, turiningai ir įdomiai praleidome laiką, važiuotume dar kartą“.

Projekto vadovė O. Stašaitienė

IVa kl. mokinė V. Arlauskaitė