Prašome

Svetainėje lankosi 171 svečias ir nėra prisijungusių narių

Sugrįžus iš Erasmus+ projekto mokymosi veiklos Lenkijoje

Sekančią dieną apsilankėme Pyskowice mieste Polmarkus kompanijos kepykloje. Dalyvavome šokolado gamybos edukacijoje, patys gaminome Belgiško šokolado skanėstus. Po pietų lankėmės Czechowice miesto arklidėse, pamatėme ten laikomus žirgus, sužinojome apie jų priežiūrą. Deja, oras buvo nepalankus labiau pasidžiaugti gražiomis tos vietovės apylinkėmis.

Trečiadienį vykome į Krokuvą. Ryte apsidžiaugę gana šiltu ir saulėtu oru, buvome užklupti labai smarkaus vėjo. Bet tai nesugadino nuostabaus miesto vaizdų. Aplankėme Vavelio rūmus, kur gidė detaliai papasakojo apie Lenkijos istoriją. Buvo įdomu, nes ji labai glaudžiai susijusi su Lietuvos istorija, o pačioje Katedroje ilsisi ir Lenkijos karaliaus, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Jogailos palaikai.

Ketvirtąją dieną Koszęcin miestelio rūmuose, buvusioje pilyje, mokėmės šokti tradicinį Lenkijos šokį – Polonezą. Taip pat buvome supažindinti su Silezijos krašto tautiniais rūbais, ką reiškė įvairios jų detalės ir netgi galėjome juos pasimatuoti. Pastebėjome, kad  kai kurios detalės primena Lietuvos Suvalkijos regijono tautinį kostiumą.

Deja, paskutinę projekto dieną teko vykti namo ir neturėjome progos dalyvauti dar vienoje maisto gaminimo edukacijoje bei apsilankyti senosiose anglies šachtose. Teks pasidomėti patiems...

Viktorija Tamošiūnaitė, IIIB kl.mokinė