Mokytojų dienos aidai

Spalio penktoji – Tarptautinė mokytojų diena. Kaip skelbia UNESCO, ši diena skirta pademonstruoti mokytojų indėlį į mokslą ir jo plėtrą.

Mūsų abiturientai, susirinkę jau nuo septintos valandos ryto, buvo pasiruošę pasitikti ir pasveikinti visus gimnazijos ir progimnazijos mokytojus. Tik įžengę į mokyklos vestibiulį visi pasijuto lyg grįžę keletą dešimtmečių atgal. Šių metų Mokytojo dienos tema – „Disco“. Foje tapo šokių sale su blizgančiomis dekoracijomis ir disko kamuoliais. Dvyliktokai su šypsena, specialiomis to laiko aprangomis, šokiu ir plojimais prieš pamokas pasitiko visus mokytojus ir juos apdovanojo medaliais – kompaktinėmis plokštelėmis su užrašu AČIŪ. Per ketvirtą pamoką, kai abiturientai už juos vedė pamokas kitoms klasėms, mokytojai buvo pakviesti į vestibiulį, kur vyko įspūdinga diskoteka – visi šoko, fotografavosi, gaivinosi specialiais kokteiliais,  bendravo su savo kolegomis ir mokiniais. O ramiau pailsėti galėjo mokytojų kambaryje, kuris taip pat buvo nekasdieniškas - papuoštas blizgančiomis dekoracijomis, apšviestas žvakių, o ant stalo vietoje knygų akį traukė sumuštiniai ir kiti skanumynai.

Penktos pamokos metu gimnazijos ir progimnazijos mokinių taryba, vadovaujama pavaduotojos ugdymui Loretos Mikelionienės, dainininkių ansamblis ir III b klasės šokėjai visus mokytojus pasitiko salėje. Kartu su garbingais svečiais - Kauno rajono savivaldybės meru Valerijumi Makūnu, švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Irena Marcinkevičiene, Garliavos miesto seniūne Nijole Tarvydiene ir Lietuvos šaulių sąjungos Kauno skyriaus vado pavaduotoju Žydrūnu Šadauskiu  – čia buvo apdovanoti tie mokytojai, kurių nuveikti darbai 2016/2017 m. m. buvo labiausiai matomi. Taip pat  vyko tradicinių nominacijų mylimiausiems pedagogams „Jonučių šviesulys“ skelbimas.

Progimnazijos tėvelių balsavimu, paskelbtos geriausios pradinių klasių mokytojos Jolanta Andriukaitienė ir Rasa Merkienė, o tarp 5-8 klasių - anglų kalbos mokytoja Dangyra Rimienė. Mokinių nuomone, geriausiu progimnazijos mokytoju pripažintas Žydrūnas Sprainaitis. Gimnazijos istorijos mokytojas Darius Bridžius šiemet pelnė net dvi geriausio mokytojo nominacijas – ir tėvų, ir mokinių.

Po iškilmingo renginio abiturientai pakvietė mokytojus į edukacinę kelionę, kurią organizuoti padėjo jų mylimos auklėtojos Zigrita Petratienė, Rima Čepulienė, geografijos mokytoja Ona Kluodienė, o finansiškai parėmė ir IV a, b klasių mokinių tėveliai. Tą popietę mokytojai aplankė Raseinių kraštą - Molavėnų piliakalnių kompleksą, Nemakščių gimnaziją, kurią yra baigęs mūsų progimnazijos direktorius Jonas Petkevičius. Ekskursijos finalas buvo įspūdingame Nemakščių Aštuonračio muziejuje, kur svetingai pasitiko jo įkūrėjas Leonas Tamulevičius. Šeimininkas parodė įvairiausių technikos ir kitokių unikalių praeities eksponatų: vintažinių automobilių, motociklų, ūkio padargų, buities detalių, supažindino su savo krašto įžymiais žmonėmis, kovojusiais už Lietuvos nepriklausomybę. Kaip pasakojo mokytojai, ten buvo ne tik įdomu, bet ir linksma.

Po šventinės dienos išgirdome daug gerų atsiliepimų. Nuoširdūs žodžiai ir šypsenos - geriausias įvertinimas abiturientams. Mes didžiuojasi turėdami tokius mokytojus, kurie mus nuoširdžiai myli ir auklėja kaip savo vaikus. Darsyk Jums visiems tariame AČIŪ.

Abiturientų vardu – IV b klasės mokinė Rasa Kusaitė