Gimtoji kalba ir literatūra: išlaikyti, gražinti, skleisti

Balandžio 27 dieną gimnazijos trečiokai per lietuvių kalbos pamokas mokėsi netradicinėje aplinkoje. Maironio lietuvių literatūros muziejuje „keliavome“ mūsų didžiojo klasiko gyvenimo ir kūrybos takais ir susipažinome su paroda, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti.Pirmiausia buvome pakviesti į trečiąjį Maironio rūmų aukštą. Prie Maironiui skirtos ekspozicijos mokiniai buvo suskirstyti į keturias grupes ir turėjo stenduose surasti atsakymus į duotus klausimus bei pasirengti būti gidais vieni kitiems. Su užduotimis trečiokai susidorojo išties puikiai! Vėliau leidomės į antrąjį aukštą ir... tapome paties Maironio svečiais – apsilankėme neseniai po rekonstrukcijos atvertuose visuose aštuoniuose poeto buto kambariuose. Nors čia beveik visi mokiniai  lankėsi ne pirmą kartą, bet vėl iš naujo, jau brandesnio žmogaus žvilgsniu,  galėjo stebėtis visomis erdvėmis - pradedant originaliu prieškambariu su „Žalgirio mūšio“ paveikslo kopija, savito dekoro darbo kambariu, mažąja ir didžiąja svetainėmis ir baigiant šeimininko, Kauno kunigų seminarijos rektoriaus, literatūros profesoriaus, poeto, originaliuoju darbo kambariu.

Tikiuosi, atminty gimnazistams išliks ir bent keletas eksponatų iš parodos „Gimtoji kalba: išlaikyti, gražinti, skleisti...“, kurią taip pat suspėjome apžvelgti.  Bent jau kalbininko Jono Jablonskio neįgaliojo vežimėlis, su kuriuo, sakoma, studentai labai gerbiamą profesorių į paskaitas Kauno universitete atsigabendavę.

Zigrita Petraitienė