Svetainėje lankosi 91 svečias ir nėra prisijungusių narių

Svečiai iš Vokietijos

Lietuvoje mokiniai aplankė 9-ąjį fortą, Rumšiškių liaudies buities muziejų, Trakus, Vilnių ir Kernavę. Tačiau įsimintiniausias vis tik buvo Draugystės vakaras, kuriame akordeonu grojo Algidas Vaičaitis, savo šokių programą parodė gimnazijos trečiokai, vokišką dainą sudainavo pirmokė Rugilė. Neatsiliko ir mūsų svečiai, jie taip pat sudainavo porą vokiškų dainų, o paprašyti Rugilės vokišką dainą atlikti lietuviškai, pasikvietė į pagalbą visus dalyvius. Programos pabaigoje mokytoja Bianca Klotzbach, UNESCO projekto koordinatorė, visiems labai padėkojo už bendradarbiavimą ir pakvietė mūsų mokyklą būti jų partneriais. Galimos bendradarbiavimo sritys: tarpkultūrinis bendradarbiavimas ir taikos ugdymas. „Mes aplankėme tamsų puslapį mūsų bendroje istorijoje: 9-ąjį Fortą. Prieš 30 metų pasaulis buvo padalintas į rytus ir vakarus. Mes buvome priešai. Duokime vaikams susijungusio pasaulio viziją: gyvenimą laisvėje“, - žodžiai, kuriuos mokytoja B. Klotzbach perskaitė lietuviškai, buvo palydėti audringais plojimais. Pamažu vakaras įsisiūbavo diskotekos ritmu ir buvo taip sunku išsiskirti...

Draugystė tęsis. Jau esame oficialiai pakviesti rugsėjo 15 dieną atvykti į Friedrich Frobel mokyklą. Šito, manau, labiausiai laukia projekto dalyviai gimnazijos pirmokai, nes šis susitikimas, bendravimas, bendra veikla paliko jiems neišdildomą įspūdį.

Labai dėkoju visiems, padėjusiems priimti svečius, lydėjusiems kelionėse ir kartu dalyvavusiems veikloje: savo kolegėms O.Stašaitienei, D.Uržaitei, O.Kluodienei, gimnazijos direktoriui V. Padriezui, progimnazijos direktoriui J.Petkevičiui, pavaduotojoms A.Galvanauskienei, R. Čėplaitei, gimnazistams pirmokams Gustui, Rugilei, Monikai, Viktorijai, Justei, Ugnei, Emilijai, Dominykui ir visų šauniausiems trečiokams už puikios nuotaikos sukūrimą ir palaikymą.

Rima Čepulienė