Svetainėje lankosi 150 svečių ir nėra prisijungusių narių

Sėkmė Lietuvos jaunųjų filologų konkurse

Mūsų gimnazijai pirmąsyk atstovavo net dvi poetės, patekusios tarp 24 pakviestųjų į poezijos sekciją,– tai I a klasės mokinė Simona Katiliūtė ir III b klasės mokinė Gabija Jurkšaitytė.  Jos tris dienas nuodugniai analizavo savo ir kitų poeziją su autoritetingais komisijos nariais: literatūrologu Regimantu Tamošaičiu, poetais Donatu Petrošiumi ir Ričardu Šileika. Jos sužinojo, ką ir kaip kuria kiti jaunieji poetai, gavo vertingų patarimų ateities kūrybai.

Labai pradžiugino antrąsyk konkurso finale dalyvavusi, jau ne vieno konkurso laurus nuskynusi  III a klasės gimnazistė Aušrinė Kurgonaitė. Publicistikos ir esė sekcijos komisijos nariai rašytoja Gintarė Adomaitytė ir filosofas, žurnalistas Andrius Konickis negailėjo jai pagyrų už brandžią eseistiką - autentišką požiūrį į pasaulį, puikią stilistinę raišką. Ji buvo paprašyta paskaityti savo kūrybos ir viešame literatūros vakare, kuris surengtas po darbo sekcijose. Netrukus Aušrinės eseistika bus publikuojama žurnale „Pašvaistė“ ir Lietuvos jaunimo svetainėje www.menobangos.lt. Iš 14 pakviestųjų į šalies etapą Aušrinė Kurgonaitė buvo pripažinta viena iš geriausiųjų ir  apdovanota Švietimo ir mokslo ministrės II laipsnio diplomu bei sidabro medaliu.

Šie metai mūsų šalyje paskelbti Lietuvių kalbos kultūros metais. Džiugu, kad Borutaičių draugijos narių Simonos, Gabijos ir Aušrinės sėkmingas dalyvavimas jaunųjų filologų konkurse – gražus pagarbos ženklas gimtajai kalbai ir literatūrai.

Mokytoja Zigrita Petraitienė