Kraštietis poetas susitiko su abiturientais

Pirmoji šių metų literatūros pamoka abiturientams buvo visai kitokia, nekasdieniška. Pakalbėti apie meno, kultūros reikšmę žmogui, paraginti jaunimą susimąstyti apie tikrąsias vertybes atvyko kraštietis poetas, mūsų bendruomenės garbės narys Robertas Keturakis. Išklausę įdomių garbingo svečio minčių, kitą pamoką mokiniai samprotavo apie meno, kūrybos reikšmę raštu. Štai keletas įdomesnių minčių:Robertas Keturakis savo paskaitoje pasakė: „Meno suvokimas yra giluminis žmogaus ugdytojas“. (Goda Avdejenkaitė)

Po susitikimo supratau, kad menas žmogų suartina su aplinka, ugdo jo šviesų, neužnuodytą protą ir taip jam neleidžia nužmogėti ir likti bejausmiam. (Marius Songaila)

Kaip teigė poetas R. Keturakis, XX amžiaus iškilus poetas Jonas Aistis laiškuose yra rašęs, kad tobulybė yra aklavietė. Kiekvienas savo darbo aukštinimas, trūkumų neigimas užkerta kelią saviugdai. Žmogus kuria norėdamas surasti tikrąjį grožį, priartėti prie dvasinio nušvitimo, pajausti sielos ramybę. Toks pats tikslas skatina domėtis ir kitų autorių kūryba. (Gabrielė Terminaitė)

Menas mus skatina būti gyvus ir suprasti, kad gyvenimas daugiau nei kasdienybė. „Kaip baisu, kai matai, kad tautoje vaikšto lavonai“,- teigė poetas R. Keturakis. Manau, kad jis galvoje turėjo žmones, kurie yra paskendę rutinoje ir pamiršę net žodžio „menas“ reikšmę. (Simona Andriekutė)

Robertas Keturakis pasakojo apie atsidavusius savo mokytojus, kurie stengėsi išsaugoti meną ir perteikti jo reikšmę mokiniams. Tačiau tai pasirodytų keista žinant to meto kontekstą. Vyko partizaninis karas, žmonės gyveno nuolatinėje žiaurumo apsuptyje. Poetas prisiminė, kaip jis pats matė gatvėje išniekintus žmonių kūnus. Tačiau būtent menas tokiu metu padeda išgyventi. Skaitydami romaną, netgi versdami literatūrą, kaip darė partizanas B. Krivickas, mes galime               išsivaduoti iš kasdienių žiaurumų. (Darius Nikiperavičius)

Mokytoja Zigrita Petraitienė