Svetainėje lankosi 50 svečių ir nėra prisijungusių narių

Projektas ,,Pasaulis sukasi vardan meilės ir žmogaus“

2016m. Jonučių gimnazijos rusų kalbos mokytojų pateiktas konkursui projektas- ,,Pasaulis sukasi vardan meilės ir žmogaus“- laimėjo . Šio projekto tikslas – ugdyti dvikalbį mąstymą, tobulinti kalbą bendraujant ir bendradarbiaujant. Projekto renginiai vyko keliose mokyklose. Pirmiausia apsilankėme Puškino gimnazijoje, kurioje mokosi net 16 tautybių mokiniai. Ten vyko ,,Protų mūšis“. Mūsų gimnazijos mokiniai sugalvojo įvairių klausimų lietuvių kalba, o mums buvo užduodami klausimai-rusų kalba. Puškino mokyklos mokiniams sekėsi geriau, nes jiems lietuvių kalbos pamokų yra daug daugiau , net šešios per savaitę, na o mes teturime tik 2 rusų kalbos pamokas per savaitę. Nors jėgos buvo nelygios, tačiau kovėmės visai neblogai. Turėjome galimybę naudotis dvikalbiais žodynais. Užduotys buvo suskirstytos į III  sritis : literatūros, biologijos, istorijos. Po pirmųjų kovų rezultatai buvo apylygiai, tačiau trečiojoje , lyderio pozicijas užėmė Puškino mokyklos komanda ,,Barščiai. Jie ir laimėjo pirmąją vietą.

Viešnagė  visiems patiko: parungtyniavome, patobulinome žinias, smagiai praleidome laiką.

Projektas tęsėsi. Išvykome į Visagino Verdenės gimnaziją , lankėmės Ignalinos atominėje   elektrinėje. Verdenės  gimnazijoje mus supažindino su  mokykla.Ten papasakojo  apie aukštaičių  regiono buities apyvokos daiktus taip pat apie šio krašto garsiausius žmonės. Sužinojome, kad Visagino miestas daugiatautis, o lietuvių jame  tik  18% .

Apsilankėme Ignalinos atominės elektrinės informaciniame centre. Ten sužinojome  elektrinės  statybos istoriją bei priežastis, kodėl ji dabar uždaroma. Mums  taip pat papasakojo   kur  ir kaip bus saugomos radioaktyvios atliekos. Stebėjome, kaip išmontuojami reaktoriai .

Kelionė buvo  įsimintina, turininga. Pakvietėme Verdenės gimnazijos mokinius į svečius, lauksime  jų atvykstant  pas mus.

Buvo smagu ir naudinga dalyvauti projekte, kurio  tikslai  sėkmingai įgyvendinti.

IIa kl. seniūnė J, Taraškevičiūtė,  pavaduotoja E. Baltaduonytė