Edukacinė programa „Maironio gyvenimo ir kūrybos takais“

Lapkričio 15 d. II a, b klasių mokiniai kartu su mokytoja Z. Petraitiene per dvi literatūros pamokas mokėsi Maironio lietuvių literatūros muziejuje.

Įžengus į didingą pastatą, įsikūrusį Rotušės aikštėje, mus pasitiko gidė ir pakvietė į antrąjį aukštą apžiūrėti neseniai po renovacijos atvertus poeto Jono Mačiulio - Maironio kambarius. Praveriant pirmąsias duris, suskambėjo kanklės ir pasigirdo dainos  „Lietuva brangi“ melodija. Sužinojome, kad pas Maironį dažnai ateidavo svarbūs Lietuvos kultūros, mokslo, bažnyčios veikėjai, kurie prieškambaryje palikdavo savo vizitines korteles tam skirtoje vazoje. Pamatėme, kad buto kambariai labai saviti, dekoruoti kiekvienas skirtingai. Senoviniai baldai, raudono aksomo sofos, spintos, pilnos knygų, parašytų įvairiomis kalbomis (o jų Maironis mokėjo net 8!), puošnūs laikrodžiai, skulptūros, ant sienų kabantys paveikslai leido geriau suprasti aukštos inteligencijos žmogaus gyvenimą, pomėgius ir atsidavimą savo Tėvynei.

Tuomet pakilome į trečiąjį pastato aukštą ir gavome užduotį. Pasiskirstę į keturias grupes, turėjome žvalgytis po ekspoziciją “Maironio gyvenimo ir kūrybos takais”, iš stendų surinkti informaciją, atsakyti į pateiktus klausimus, o vėliau pabūti gidais ir tai papasakoti vieni kitiems. Tokiu būdu dar labiau pasigilinome į didžiojo mūsų poeto gyvenimo ir kūrybos vingius.

Edukacijos pabaigoje apsilankėme Maironio namų rūsiuose, kurie mena dar XVIII amžių. Tokios literatūros pamokos labai naudingos – buvo neįprasta ir labai įdomu.

Rūta Šlekytė, II klasė