Ugdymo karjerai diena Vilniuje

Š. m. spalio 14 dieną mokėmės netradiciškai - ankstyvą rytą Garliavos Jonučių gimnazijos II - III klasių mokiniai kartu su mokytojais vyko į unikalią konferenciją - festivalį ,,Studfestą“  sužinoti sėkmingo gyvenimo formulės. Vilniaus „Siemens“ arenoje vykęs renginys buvo  skirtas aukštesniųjų klasių mokiniams ir savęs ieškantiems studentams.

Nuvykę turėjome dvi galimybes: galėjome klausytis žymių žmonių paskaitų, jų profesinės sėkmės istorijų, įkvepiančių patarimų  arba dairytis ir ieškoti sau tinkamos studijų programos, kalbėtis su studentais, žaisti įvairius žaidimus ir atlikinėti karjeros testus. Įdomu tai, kad ir visiems atvykusiems mokytojams buvo surengtas seminaras aktualiais klausimais.

Šios konferencijos tikslas - padėti jaunuoliams kuo sėkmingiau pasirinkti studijų ir karjeros kelią bei supažindinti su realiu  gyvenimu, lauksiančiu po mokyklos baigimo. Viskas buvo pateikta linksma ir neįprasta forma. Atvykusieji turėjo galimybę išgirsti net 16 motyvuojančių, įdomių, naudingų pranešimų, pamokančių gyvenimiškų istorijų iš garsių ir gerai žinomų žmonių lūpų. Rytis Jurkėnas – vienas žymiausių profesionalių karjeros konsultantų Baltijos šalyse, „kalba.lt“ įkūrėjas teigė, kad savo gyvenimo kelią kuriame mes, o ne tėvai ar dar kas. Darius Bagdžiūnas, VU Verslo mokyklos lektorius, pabrėžė, jog norint sukurti verslą reikės „aštrių dantų“, o docentas Liutauras Degėsys, filosofijos mokslų daktaras, aiškino, kad viskas yra tik juodu darbu pagrįsta. O štai ant scenos kalbėjęs Alfas Ivanauskas, „VMG“ žurnalo (sakoma, geriausio pasaulyje) vyr. redaktorius, kalbėjo: „Nėra rytoj, yra tik šiandien. Svajonės turi būti planuojamos. Atsikratyti baimės – savo svajonę dalinti dalimis. Svajonės neturi problemų, jos turi tik spręstinus klausimus“ . Ir kiti pranešėjai stengėsi duoti kuo įvairesnių patarimų besiblaškantiems, ką pasirinkti, mokiniams. Pertraukų tarp pranešimų metu Kauno kolegijos, Klaipėdos valstybinės kolegijos, Vytauto Didžiojo  universiteto ir  kitų aukštųjų mokyklų atstovai renginio dalyviams pristatė savo studijų programas, konsultavo ir atsakė į moksleiviams rūpimus klausimus. Baigiantis renginiui,  šimtai jaunimo galėjo linksmai pašėlti kartu su visada nuotaikingais „Radistais“ (matote nuotaukoje).

Tad ši konferencija - festivalis mums, neapsisprendusiems ir tinkamo gyvenimo kelio ieškantiems jaunuoliams, padėjo aiškiau suprasti, kad sėkmingo gyvenimo formulė – tai atkaklus tikslo siekimas, mėgstamo darbo pasirinkimas, nuolatinis mokymasis, nebijojimas suklysti ir stiprus tikėjimas savimi.

Viktorija Karčiauskaitė, III a klasė