Svetainėje lankosi 40 svečių ir nėra prisijungusių narių

Žydų kultūros paveldo diena

Naujieji mokslo metai penktokams prasidėjo netradicine pamoka, kurios metu mokiniai ir jungtinė mokytojų bei tėvų komanda trumpam sugrįžo į senąjį Garliavos miestelį, kur taikiai sugyveno labai skirtingas religijas išpažįstantys, skirtingų papročių besilaikantys – tokie skirtingi, ir vis dėlto tokie panašūs žmonės. Šiame renginyje, organizuotame paminėti žydų kultūros paveldo dienas, daugiausiai dėmesio buvo skiriama Garliavoje gyvenusiai žydų bendruomenei.

Mokyklos gimnazistai, noriai ėmęsi padėti organizuoti renginį, pakvietė  dalyvius atlikti įdomias užduotis. Garliavoje gyvenęs batsiuvys Provalskis, visų vadintas Šmulke, mokė batsiuvio amato. Medicinos punkte buvo galima susipažinti su žydų medicina. Visus kvietė užeiti ir siuvykla bei senoji parduotuvė, kur buvo galima įsigyti visokiausių reikalingų prekių. Mokykloje dėmesį traukė medumi pateptos raidės ir hebrajų kalbos žodžių mokanti mokytoja. Restorane buvo galima susipažinti su žydų patiekalais, sužinoti jų receptus. Atlikusių užduotis komandų laukė staigmena – vaišės, kurios prasidėjo žydišku papročiu laužant duoną, baltą pyragą, vadinamą Chala. Vištienos paštetas, silkė patiko daugumai, tačiau žydiškas morkų skanėstas Imberlach kai kam pasirodė aštrokas.

Dėkojame visiems, kurie padėjo organizuoti šią netradicinę pamoką: dailės mokytojai Aušrai Urbikienei, papuošusiai aktų salės sceną Garliavos pastatų karpiniais, II ir III klasių gimnazistams, pasigilinusiems į Garliavos žydų istoriją, papročius ir pasidalinusiems žiniomis su renginio dalyviais, istorijos  mokytojui Ugenskui, padėjusiam parinkti mokyklos  muziejaus eksponatus, ir  mokyklos vadovams, visuomet suprantantiems tolerancijos ugdymo svarbą.

Rasa Krulikauskienė

Dalia Uržaitė