Svetainėje lankosi 80 svečių ir nėra prisijungusių narių

Diena, kupina poezijos ir dovanų

Gegužės 27 dieną Anzelmo Matučio tėviškėje vyko tarptautinio festivalio “Poezijos pavasaris” renginys – XXI vaikų knygos šventė – konkursas “Sūduvos jaunieji poetai”, kur dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokinės, Borutaičių draugijos narės Raminta Leonaitė ir Aušrinė Kurgonaitė bei trys  progimnazijos moksleivės.

Iš pat ryto pilnas autobusas Kauno krašto moksleivių ir mokytojų, dalyvausiančių šventėje, vadovaujami energingos organizatorės Lietuvos universitetų moterų asociacijos prezidentės, XXVII knygos mėgėjų draugijos pirmininkės Dalios Poškienės, patraukė Suvalkijos keliais. Klausydami pasakojimų apie mūsų kultūrai, lietuviškam žodžiui svarbias šio krašto vietas, net nepajutome, kaip atvykome į signataro Jono Basanavičiaus gimtinę Vilkaviškio rajone, Ožkabalių kaime. Čia ne tik pasidairėme po sodybą, bet ir kartu su Lietuvos Seimo pirmininko pavaduotoju Vydu Gedvilu, Pasaulio lietuvių mokslo ir kultūros centro vadovu Valdu Kubiliumi, rašytoju Laimonu Iniu pasodinome ąžuoliuką Atgimimo ąžuolyne.Tada sukome atgal, Marijampolės link. Keliavome į Igliaukos seniūniją, Zomčinės kaimą, į sodybą, kur yra gimęs ir augęs vienas žymiausių vaikų poetų Anzelmas Matutis. Prieš vaikų knygos šventę kartu su Igliaukos gimnazijos mokiniais šalia besidriekiančioje Anzelmo Matučio giraitėje taip pat pasodinome ąžuoliuką, skirtą šiam sambūriui atminti. Vėliau žalumoje paskendusioje sodyboje, skambant paukščių balsams, vyko  svarbiausia dienos dalis - poezijos skaitymai ir mokinių konkurso “Sūduvos jaunieji poetai” laureatų skelbimas. Labai apsidžiaugėme, kad poezijos konkurso laureate 9 – 12 klasių grupėje tapo Garliavos Jonučių gimnazijos I a klasės mokinė Raminta Leonaitė. Ypatingo pagerbimo ir specialiojo prizo susilaukė ir mūsų II a klasės gimnazistė Aušrinė Kurgonaitė. Abi merginos vienintelės iš konkurso dalyvių buvo apdovanotos europarlamentaro Bronio Ropės dovana – kelione į Europos Parlamentą. Po gausybės dovanėlių, tarp kurių buvo ir ką tik išspausdinta knygelė “Sūduvos jaunieji poetai” su visų konkurse dalyvavusių kūrėjų eilėraščiais, buvome pakviesti į specialias vaišes - agapę. Vaišinomės ypatinga Anzelmo Matučio žolelių arbata, šviežiu medumi, sūriais ir kitais gardumynais.

Keliaudami namų link, dar užsukome į didžiojo mūsų klasiko Vinco Mykolaičio – Putino sodybą Pilotiškėse, Prienų rajone. Pakalbinome rašytojo brolio vaikaitį, pasidairėme po memorialinius kambarius, tolumoje matėme ir žaliuojantį kalnelį, romane “Altorių šešėly” vadinamą Aušrakalniu. Vakarop grįžę į Kauną, norintieji galėjo suspėti ir į kulminacinį “Poezijos pavasario” renginį, Maironio sodelyje, kur buvo vainikuota 52 – ojo “Poezijos pavasario” laureatė Ramutė Skučaitė.

Zigrita Petraitienė