Vasario 16 – osios minėjimas Garliavos Jonučių gimnazijoje ir progimnazijoje

2016-02-12 dienos rytą, įžengus į mokyklą, visus mokyklos bendruomenės narius šventiškai pasitiko dailės mokytojos Aušros Urbikienės 5 – 10 klasių mokinių dailės darbų paroda „Graži tu, mano brangi Tėvyne“. Kiekvienas parodos dalyvis savaip išreiškė savo kraštą, jo išskirtinumą ir grožį, bet visų darbuose atsispindėjo žaluojančios pievos, miškai ir upeliai, kurie subėgo į dvi juostas, primenančias močiučių austų drobių raštus.Iškilmingas minėjimas vyko mokyklos aktų salėje, o žengiant į ją besišypsančių dalyvių veidus papuošė trispalvės ženklas. Tą dieną apie vertybes buvo kalbama poeto Roberto Keturakio posmais. Tik prasidėjus minėjimui gimnazijos jaunieji šauliai iškilmingai įnešė valstybės vėliavą. Netradiciškai savo sveikinimą pradėjo progimnazijos direktorius Jonas Petkevičius, ištardamas pirmuosius Marijono Mikutavičiaus atliekamos dainos žodžius „Aš myliu Lietuvą“, po kurių, klausė: „Ar Jūs mylite Lietuvą...?“. Direktorius pasakė, kad galbūt ne visoje mokykloje išgrąžintos erdvės, tačiau svarbiausias bendruomenės veiklos įvertinimas yra tas, kad prasidėjus pirmų klasių formavimui, tėvai su prašymais prie durų išsirikiuoja dar saulei nepatekėjus. Ne ką mažesnio antplūdžio sulaukiama norint papulti į I gimnazijos klases.

Savo kalboje gimnazijos direktorius Valentinas Padriezas prisipažino, kad jam suvirpa širdis, kai mokykla, pradėdama darbo savaitę, pirmadieniais, sugieda tautos himną. Priminė, kad būtent į himno žodžius sudėtos pamatinės tautos vertybės, kurių laikydamiesi nepamiršime praeities ir nutiesime teisingą kelią ateičiai. Kaip vieną iš svarbiausių himne skambančių žodžių išskyrė „Vienybę“. Jis pažymėjo, kad būdami vieningi galėsime nugalėti visas negandas ir sunkumus.

Jau tapo tradicija, kad kiekvienais metais kūno kultūros mokytojas Saulius Dubickas organizuoja tarpklasines tinklinio varžybas, skirtas Vasario 16 – ajai paminėti. Šiais metais gimnazijos direktorius Valentinas Padriezas nugalėtojų taurę įteikė III a. gimnazijos klasės komandai.

Šventinį pranešimą perskaitė progimnazijos istorijos mokytojas Ričardas Gudaitis, kuriame paminėjo, kad Lietuvos vardas daugiau kaip šimtą metų buvo ištrintas iš pasaulio žemėlapio. Tačiau net trys pralaimėti sukilimai nepalaužė tautos valios nusikratyti Rusijos jungo ir tapti nepriklausoma valstybe.

Jaudulį ir susižavėjimą lydėjo mokinių koncertas, kurį ruošė muzikos mokytojos Dalia Balaikienė ir Danguolė Nickuvienė.

Šventinį minėjimą užbaigė gimnazistė Karolina Kondrackaitė. Ji kalbėjo, kad amžinosios mūsų tautos vertybės: tradicijos, dorybė, meilė, patriotizmas ir vienybė būtų puoselėjamos dar daug, daug metų į priekį. Juk tai ir yra Lietuvos valstybės pamatai, ant kurių mes patys stovime. Renginio scenarijų paruošė neformaliojo skyriaus vedėja Loreta Mikelionienė.

Istorijos mokytojas Stasys Ugenskas

Joomla! derinimo konsolė