^Back To Top
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

SFbBox by debt consolidation

Tinklaraščiai

Erasmus+

Dabar naršo

Svetainėje lankosi 71 svečias ir nėra prisijungusių narių

Pamokų laikas

1.   8.00 - 8.45      (pertr. 10 min.)

2.   8.55 - 9.40      (pertr. 20 min.)

3.   10.00 - 10.45  (pertr. 10 min.)

4.   10.55 - 11.40  (pertr. 30 min.)

5.   12.10 - 12.55  (pertr. 10 min.)

6.   13.05- 13.50  (pertr. 10 min.)

7.   14.00 - 14.45  (pertr. 10 min.)

8.   14.55 - 15.40

PAMOKŲ LAIKO GRAFIKAS
SUAUGUSIŲJŲ KLASĖSE

Tvarkaraščiai ir grafikai

Suaugusiųjų klasių tvarkaraštis

Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Konsultacijos

Ugdymo proceso trukmė

„JoMo“

Užgavėnės

Užgavėnės – viena gražiausių žiemos švenčių, Šią šventę prieš Gavėnią, likus 7 savaitėms iki Velykų, savomis tradicijomis švenčia visas pasaulis. Tai garsūs prašmatnieji Venecijos (Italija) ir Rio de Žaneiro (Brazilija) karnavalai, Blynų diena (Pancake Day) Didžiojoje Britanijoje, Riebusis antradienis (Fat Tuesday) JAV, Mardi Grasas (Mardi Gra) Prancūzijoje ... Kiekviena šalis turi savo papročius, atrakcijas ir linksmybes – vienur gausiai laistomasi vandeniu (Bolivija), kitur apsimėtoma apelsinais (Italija) ar karoliais (JAV) ...Mūsų persirengėliai, Kanapinio ir Lašininio kova bei Morės deginimas – labai tradicinės, lietuviškos pramogos. Kaip ir įvairiose šalyse, tą dieną Lietuvoje kepami ir valgomi blynai, nes jie – šviesos ir grįžtančios saulės simbolis visame pasaulyje.

Liaudyje Užgavėnės vadinamos „slenksčiu tarp nueinančios žiemos ir ateinančio pavasario", jos laikomos pavasario pradžia, todėl įvairiais veiksmais – triukšmo sukėlimu, sočiomis vaišėmis, linksmu ir išmoningu karnavalu stengiamasi paspartinti kosminį ciklą - pavasario atėjimą. Beje, pats žodis „karnavalas“, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia „sudie mėsai“ (carne vale). Nuo seno lietuviai per Užgavėnes daug dainuodavo, šūkaudavo, linksmindavosi – buvo manoma, kad triukšmas pažadina iš miego šalčio sukaustytą žemę.

Šių metų Užgavėnės Lietuvoje šalčio nesukaustytos ir be sniego (kaip Brazilijoje), neteko pasivolioti jame, kad metai būtų derlingi, ir tarsi nėra ką vyti iš kiemo ...

Tačiau kaip gi apsieisi be linksmų pokštų, tradicijų, apeigų. Taigi, mūsų mokyklos mokinių taryba ir 5 c klasės mokiniai surengė Užgavėnių šventę. Rytas prasidėjo nuo susidūrimo su „čigonais Lietuvos“ prie mokyklos durų. O pasibaigus  persirengėlių šėlsmui  visi „čigonai“ sugužėjo į klases. Pertraukų metu netilo juokas ir šurmulys. Labiausiai linksminosi mūsų mažiausieji – pradinukai su savo mokytojomis. Negalėjome akių atitraukti nuo tikybos mokytojos – vienuolės Irmos Tekoriūtės polkos sukinių.

Visus mokytojus nudžiugino ir nustebino neformaliojo  būrelio „Lietuviškų tradicijų skrynelė“ mokinukų teatralizuotas pasirodymas mokytojų kambaryje.O jų mokytoja Vilma Braziūnienė parodė tooooooookius muzikinius sugebėjimus, kad visiems kojos ir rankos kilnojosiJ

Artėjant šventės finalui – Morės sudeginimui,  visa mokykla patraukė į stadioną deginti „gražuolės“ . O ten, trumpam nustojus lietui ir šyptelėjus saulutei, visi šaukėme: „Žiema žiema ,bėk iš kiemo“...

Dėkojame visiems technologijų mokytojams: V.Minulinui, V.Ruseckienei, R.Šleinienei,L.Bungardienei, G.Markučiui  paruošusiems Užgavėnių laužą, sukūrusiems „gražuolę Morę‘.

Nuo trečiadienio prasideda griežtas pasninkas – Gavėnia. Per Gavėnią, susikaupimo, rimties ir prisikėlimo laukimo metą, privaloma pasninkauti, draudžiama „uliavoti“, šėlti, triukšmauti.

Su artėjančiomis šv.Velykomis!

 

Neformaliojo švietimo skyriaus vedėja L.Mikelionienė

 

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Copyright © 2013. Email Marketing Rights Reserved.


Facebook

Joomla! derinimo konsolė

Sesija

Profilio informacija

Atminties naudojimas

Duomenų bazės užklausos