AČIŪ VISIEMS, PADĖJUSIEMS SMARKIAI GYVENTI!

Prasidėjus 2016 – iesiems, baigėsi jubiliejinių Kazio Borutos metų Jonučių gimnazijoje ir progimnazijoje renginiai. Baigiamojoje popietėje, vykusioje vardiniame rašytojo kabinete, buvo padėkota moksleiviams, geriausiai parašiusiems diktantą iš “Baltaragio malūno”, bei literatūros ir dailės atvirukų komplekto, kuris buvo projekto “Kazio Borutos metai – naujos galimybės jaunimo saviraiškai” dalis, autoriams.

Suvokdami, kaip svarbu gerbti savo gimtąją kalbą ir nepamiršti taisyklingai rašyti, dar prieš Naujuosius metus borutaičiai pasiūlė netradicinį konkursą - visiems aštuntų progimnazijos ir I - IV gimnazijos klasių mokiniams parašyti diktantą – ištrauką iš romano “Baltaragio malūnas”. Kartu siekėme  paminėti paties žinomiausio, meniškiausio Kazio Borutos kūrinio pirmojo leidimo 70 – metį. Baigiamajame Borutos metų renginyje buvo apdovanoti patys raštingiausi moksleiviai: Rugilė  Barauskaitė, 8 b klasė, mokytoja V. Vasiliauskienė, Austėja Zubauskaitė, 8 c klasė, mokytoja B. Jasiukaitienė, Greta Bereišaitė, I a klasė, mokytoja Z. Petraitienė, Inesa Degutytė, I b klasė, mokytoja Z. Petraitienė, Edvinas Žadeika, I a klasė, mokytoja Ž. Sipavičienė, Aušrinė Kurgonaitė, II a klasė, mokytoja Z. Petraitienė, Erika Valiukaitė, II a klasė, mokytoja N. Lengvinienė, Deimantė Maskaliovaitė, II b klasė, mokytoja Ž. Sipavičienė, Marius Songaila, III b klasė, mokytoja Z. Petraitienė, Karolina Kondrackaitė, IV b klasė, mokytoja Z. Petraitienė.

Popietėje dalyvavo gausus būrys jaunųjų poetų ir dailininkų, 2015 metų atvirojo 1 – 12 klasių borutaičių kūrybos konkurso dalyvių ir laureatų, kurių darbai pateko į originalų atvirukų komplektą.  Leidinio “Smarkiai gyvenk” autoriai – net 33 mokiniai iš aštuonių Kauno rajono ir šalies mokyklų.  Dailės mokytoja A. Urbikienė pasidžiaugė, kad atvirukuose yra labai įdomių įvairia technika atliktų darbų, pradedant viršelio autore, pernai pirmoke, iš Jonučių progimnazijos Vesta Kunigiškyte ir baigiant buvusia Jonučių gimnazijos abituriente Rūta Katiliūte. Malonu, kad pasidžiaugti borutaičių projekto leidiniu atvyko ne tik Jonučių mokyklų jaunieji žodinio meno kūrėjai, bet ir mokinės iš Šlienavos pagrindinės mokyklos bei Kauno r. Anelės ir Augustino Kriauzų mokyklos – darželio. Itin džiugu, kad renginyje apsilankė ir savo kūrybą skaitė ir buvusi Jonučių gimnazijos auklėtinė, dabar KTU studentė, Gustė Cibulskytė, dukart Lietuvos jaunųjų filologų konkurso ir “Poezijos pavasarėlio 2015” laureatė. Visi dalyvavusieji kūrėjai gavo dovanų šį atvirukų komplektą, o jų mokytojai dar ir tušinuką su borutaičių šūkiu “Smarkiai gyvenk”.

Šventinę valandą, kurioje paminėjome jau 111 – ąsias Kazio Borutos gimimo metines (gimęs per Tris Karalius), labai paįvairino šio poeto eilės, skaitomos mūsų gimnazijos moksleivių Austėjos Bizunevičiūtės ir Karolinos Kondrackaitės, bei II a klasės mokinio Algirdo Vaičaičio atliekami kūriniai akordeonu.

LABAI AČIŪ VISIEMS JONUČIŲ GIMNAZIJOS IR PROGIMNAZIJOS MOKINIAMS, MOKYTOJAMS, MOKYKLŲ VADOVAMS, PADĖJUSIEMS ĮGYVENDINTI KAZIO BORUTOS JUBILIEJINIŲ METŲ PROJEKTĄ. PALINKĖKIME VIENI KITIEMS IR ATEITYJE NESTOKOTI VALIOS, DRĄSOS, RYŽTO BŪTI ATVIRIEMS KŪRYBAI, NAUJOMS IDĖJOMS, ANOT K. BORUTOS, SMARKIAI GYVENTI.

Zigrita Petraitienė, Borutaičių draugijos pirmininkė