Svetainėje lankosi 101 svečias ir nėra prisijungusių narių

Svečiuose japonai

Gruodžio 4  d. aktų salėje aštuntokams ir gimnazistams vyko netradicinė geografijos pamoka ,,Japonija “. VDU studentė Rosita Grigaitė skaidrių pagalba vaizdžiai mokiniams papasakojo apie Japonijos geografinę padėtį, raštą, religijas, arbatos gėrimo ceremoniją, maistą, valgymo tradicijas lazdelėmis, japoniško sodo elementus. Mainų programos studentai Hoshi Masaru ir Haruna Nakanishi  pristatė japoniškos mokyklos gyvenimo ypatumus. Pajutome panašumus ir skirtumus. Mokiniams didelę nuostabą sukėlė tai, kad japoniukai patys tvarko savo patalpas ir  mokykloje nėra valytojų.

Muzikantas Hiro dainavo ir grojo nacionaliniu japonų tristygiu instrumentu sanshin.

,,Kabuki yra mano gyvenimas, apie tai svajojau dar būdamas vaikas“, – sakė daugiau kaip 30 metų tradicinius japoniškus šokius atliekantis Takamasa Fujima. Mokiniams ir mokytojams jis pristatė sutrumpintą liūto šokio pasirodymą. Jame vaizduojamas džiaugsmingas švento liūto šokis tarp sužydėjusių kvapnių bijūnų Seiryo kalno papėdėje.

„Šokant sunkiausia sukioti galvą ir draikyti plaukus. Perukas daug sveria, dažnai judinant sprandą galima pažeisti stuburą. Kabuki šokėjai nejudina sprando, judinamas liemuo. Galvos sukiojimas yra svarbiausia, efektingiausia šokio dalis“, – pasakojo kabuki meistras T. Fujima. Renginio pabaigoje į  svečius atvyko Japonijos ambasadorius su žmona. ,,Jūs sukūrėte Japonijos salą savo mokykloje“, - apžvelgęs parodą aktų salėje pasakė ambasadorius.

Džiaugiamės garbingų svečių apsilankymu mūsų mokykloje. Dėkojame Japonijos ambasados darbuotojams ir VDU Azijos kultūros centrui už puikų renginį mūsų mokyklos bendruomenei.

Geografijos mokytoja Sonata Žilinskienė

Joomla! derinimo konsolė