Borutaičiai Kazio Borutos gimtinėje

       

Minėdami Kazio Borutos jubiliejinius metus, progimnazijos ir gimnazijos borutaičiai su mokytojomis Virginija Vasiliauskiene ir Birute Jasiukaitiene keliavo į Marijampolės kraštą. Aplankė rašytojo tėviškę ir jo vardu pavadintą gimnaziją Liudvinave, kur dalyvavo šventiniame renginyje - atvirajame meninio skaitymo konkurse, skirtame Kazio Borutos 110-osioms gimimo metinėms.

Pirmiausia Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Rita Volteraitienė mus palydėjo į Kūlokų kaimą, kur tebėra rašytojo tėvų sodyba. Pamatėme paprastą, tačiau tvarkingą raudonų plytų namą, apsuptą plikų laukų. Šis lygumų kraštovaizdis priminė Garliavą. Matyt, ne veltui poetas vėliau apsigyveno visai netoli mūsų, Garliavos apylinkėje. Tada pasukome malūno ir sodybos, pavadintos ,, Baltaragio malūnas'', vardu. Ten mus pasitiko medinės Kazio Borutos romano veikėjų skulptūros. Dauguma vietų atrodė panašios į knygoje aprašomą Paudruvės kraštą,. Kadangi buvo vėluota, oras lietingas, tai viskas priminė kūrinio sceną, kai Jurgą vėjas nunešė į Udruvės ežero gelmes. Kai kas iš mūsų net sakėsi matę akmenį, į kurį pasivertė Baltaragis…

Pagaliau grįžome į Liudvinavą, vietinių vadinamą gražiausiu miestu pasaulyje ar net antruoju Paryžiumi. Atvykome į mokyklą, kuri, palyginti su mūsiške, mažytė, bet jauki, šviesi. Visai šalia stovi bažnyčia ir vadinamasis bobnamis (parapijos namai), prie kurio statybos, kaip sužinojome, prisidėjusi rašytojo Kazio Borutos motina. Gimnazijoje lankėme Kazio Borutos muziejų, kuriame pamatėme liudvinaviškių saugomus suvenyrus, parsivežtus iš mūsų, borutaičių,  “Poezijos pavasarėlių”.

Svarbus dienos akcentas – Liudvinavo kultūros centre vykęs meninio skaitymo konkursas, kuriame dalyvavo 11 mokyklų atstovai. Tarp jų buvo ir mūsų gimnazijos mokiniai Austėja Bizunevičiūtė, I b, Agnė Aleksandravičiūtė, II b, Aivaras Skorubskis, I b. Galime pasidžiaugti, kad mūsiškiai pasirodė tikrai puikiai. Žinoma, ir kitų mokyklų vaikai labai stengėsi įtaigiai perskaityti Kazio Borutos arba jo amžininkų kūrinius. Kadangi skaitovų vertinimo komisijos darbas užsitęsė, o turėjome grįžti į Jonučius, tad rezultatų nesulaukėme. Kaip vėliau paaiškėjo, įvertinti buvome labai gerai, bet tiksliau apie laimėjimus sužinosime tik “Poezijos pavasarėlio 2015” šventės metu, kur atvyks ir Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijos borutaičiai.

 

Tekstas ir nuotraukos Ugnės Kriščiūnaitės, I b klasė

 

Joomla! derinimo konsolė

Sesija

Profilio informacija

Atminties naudojimas

Duomenų bazės užklausos