Biologijos pamoka netradicinėje aplinkoje

2015 metų kovo 18 dieną mes, dvyliktokai, su biologijos mokytoja Rasa Lakickiene bei mokyklos psichologe Egle Miežiene apsilankėme unikalioje žmogaus kūnų parodoje „Body Worlds Vital“, esančioje prekybos ir laisvalaikio centre „Megoje“. Egzaminams ruoštis netradicinėje aplinkoje nusprendėme tikėdamiesi ne tik įdomiai praleisti laiką, bet ir grįžti kupini naujų žinių bei motyvacijos.

Parodoje išvydome apie 200 eksponatų. Gidė paaiškino, kad parodoje eksponuojami žmonių kūnai yra paruošiami plastinavimo metodu: kūnas išsausinamas etilo spiritu, maišomas su acetonu ir vakuume sutvirtinamas acetone tirpstančiu silikonu. Turėjome galimybę pažvelgti į savo kūną iš šalies, sužinoti, kaip atrodo mūsų kūno raumenys, kaulai, kraujagyslės, kaip motinos organizme iš embriono vystosi vaisius. Sveikus ir ligų pažeistus vidaus organus pamatėme realiai, o ne knygų fotografijose. Ypač dėmesį patraukė tam tikra veikla užsiėmusių žmonių kūnai, jų pozos. Pavyzdžiui, buvusi šokėja parodoje eksponuojama būtent šokio padėtyje, o rankose laiko savo vidaus organus, arba beisbolo žaidėjo kūnas demonstruoja sveiką stuburą su stipriais raumenimis. Parodoje buvo akcentuojamas sveikas gyvenimo būdas. Mus sukrėtė, kad rūkymas taip stipriai pažeidžia plaučius, o nesveika mityba lemia kepenų suriebėjimą. Nustebome sužinoję, kad jeigu sujungtume į vieną liniją visas, net smulkiausias, žmogaus kraujagysles, jų ilgis siektų 96,5 tūkst. kilometro. Jomis būtų galima kone dukart apjuosti Žemę.

Išskirtinė biologijos pamoka neprailgo. Pagilinome anatomijos žinias, sužinojome daugybę     įdomių faktų. Grįžome su geromis emocijomis ir viltimi, kad pamokų netradicinėje aplinkoje    turėsime ir ateityje.
Greta Uržaitė IVb

Joomla! derinimo konsolė