Vasario 16-oji - su etnografinių regionų ženklu

2015 m. yra paskelbti XIII a. susiformavusių etnografinių regionų, Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos ir Mažosios Lietuvos, metais. Sumanymas Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

susieti  su etnografiniais regionais buvo įdomus ir patriotiškas. Pasipuošę tautiniais drabužiais gimnazijos ir progimnazijos mokytojai su tam kraštui būdinga kalba, trumpai ir linksmai, pristatė savo etnografinį regioną, pasveikino susirinkusiuosius su Vasario 16-ąja, palinkėjo būti laimingiem ir švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šventę.

Ne visada Vasario 16-oji buvo švenčiama taip, kaip dabar. Apie tai kalbėjo buvęs Lietuvos kariuomenės savanoris, buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Vyčio Kryžiaus ordino kavalierius A. Petrusevičius. Gūdžiais sovietiniais 1955 m. jis su draugais ant Jėzuitų bažnyčios bokšto Kaune iškėlė  Lietuvos trispalvę, kurią matė visas Kaunas. Pogrindinė organizacija ,,Geležinis Vilkas“, kurios veikloje  jis dalyvavo, sužlugdė Gegužės 1-osios paradą, deja, dėl to teko 12 metų atsėdėti kalėjime. Dabar Vasario 16-oji -  didelė šventė, kalbėjo savanoris, todėl ją minėdami turime nuolat prisiminti praeitį, turime išlaikyti tautos atmintį ir tautos valstybingumą.

Parodą, skirtą Lietuvai ir pasauliui, pristatė fotomenininkas V. Ylevičius. Papasakojęs prisiminimus apie savo gimtąjį Kauną ir vaikystės metus, fotomenininkas pasveikino visus su švente ir įteikė gimnazijos direktoriui V. Padriezui albumą „Dainų ir artojų Tėvynė“.

Į salę iškilmingai įnešama jaunųjų šaulių vėliava. Lietuvos Šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo II-osios rinktinės vadas Ž. Šadauskis kviečia jaunuosius mokyklos šaulius atlikti priesaiką: kartojami pasižadėjimo žodžiai, mokinys A. Ginevičius, kaip priesaikos ženklą, pabučiuoja vėliavą. Jaunieji šauliai pasiryžę ginti Lietuvą, dirbti jos labui, elgtis dorai, būti drausmingi. Šauliai sveikinami garsiais plojimais.

Gimnazijos direktorius V. Padriezas ir mokytojas S. Dubickas sveikina mokinius- varžybų, konkursų nugalėtojus: Jonučių gimnazijos jaunuosius šaulius varžybose iškovojusius I-vietą, A. Ginevičių asmeninėje įskaitoje laimėjusį II-vietą, taip pat mokyklos tinklinio varžybose pereinamąją taurę  iškovojusią Ib klasę.

Gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Z.Petraitienė pasidžiaugė, kad tokią iškilmingą dieną gali pasveikinti ir įteikti pagyrimo raštus V. Kudirkos dailyraščio konkurso I etapo nugalėtojams: Ic – I. Vizgaitytei, IIb – S. Andriekutei, IIIa – K. Urbonavičiūtei, IVa – J. Čėsnai.

Renginyje skambėjo Garliavos meno mokyklos mokinių ir kanklininkių ansamblio (mokytoja N. Dervinienė) atliekami kūriniai. Renginį režisavo mokytoja V. Vasiliauskienė. Renginio vedėjai Domas ir Aurelija.

Šventinis paminėjimas baigėsi  lietuvių kalbos mokytojos V.Vasiliauskienės palinkėjimu – visiems stiprybės, jėgos ir meilės Lietuvai.

G.Petruškevičienė

Joomla! derinimo konsolė