Bėgimas už Lietuvą

Devynių kilometrų ilgio bėgimo trasa prasidėjo nuo žuvusiųjų poilsio vietos Antakalnio kapinėse ir nusidriekė Vilniaus gatvėmis iki Televizijos bokšto.
Prieš bėgimą visų šalies regionų, karinių dalinių atstovai, bėgimo organizatoriai ir svečiai padėjo gėlių prie žuvusiųjų Laisvės gynėjų kapų. Bėgimo pabaigoje gėlės padėtos prie Vilniaus televizijos bokšto memorialinės sienos.

Pagarbą atiduoti žuvusiems už Lietuvos laisvę prie starto linijos stojo 4,2 tūkst. bėgikų iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Prancūzijos, Italijos, Norvegijos, Švedijos bei JAV. Tarp jų – apie 1 tūkst. Lietuvos karių. Didžiausiu dalyvių skaičiumi išsiskyrė Lietuvos šaulių sąjunga – jai atstovavo 1,1 tūkst. šaulių. Pirmąjį kartą dalyvavo Jonučių gimnazijos ir progimnazijos  jaunieji šauliai, kurie nepabūgo ilgos distancijos ir permainingo oro.Šis bėgimas simbolizuoja ir pagerbia mūsų dvasios pergalę, kuri valstybei, tautai atnešė Nepriklausomybę. Svarbiausia yra nugalėti baimę, nepasitikėjimą, nuogąstavimus, kurie yra viduje, tuomet visi kiti priešai bus nugalimi pakankamai lengvai”, – sakė mūsų jaunieji šauliai.

Visiems bėgimo dalyviams, sėkmingai įveikusiems 9 kilometrų nuotolį, buvo įteikti atminimo medaliai.

Šaulių būrelio vadovas Saulius Dubickas