Borutaičių poezijos almanacho sutiktuvės

Pasitinkant šv. Kalėdas, Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko literatūrinė popietė, kurioje buvo pristatytas visuomenei poezijos almanachas “Langas į kaštonų sodą” .

Ši knygelė – tai Borutaičių draugijos projekto “Borutaičiai – kūrybingas, pilietiškas ir aktyvus jaunimas”, finansuojamo Kauno rajono kultūros, švietimo ir sporto skyriaus, veiklos dalis. Joje pateikiama 2010 – 2014 metų atvirųjų Kauno rajono Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos Borutaičių draugijos mokinių ir mokytojų poezijos konkursų laureatų ir dalyvių kūryba.

Į jaukią bibliotekos parodų salę, šalia gausaus mokinių ir mokytojų būrio iš Garliavos Jonučių progimnazijos ir Garliavos Jonučių gimnazijos, atvyko ir kitų rajono mokyklų jaunieji kūrėjai, knygelės autoriai. Visų laukiamiausi renginio svečiai buvo kraštiečiai poetai Zita Gaižauskaitė ir Robertas Keturakis. Susirinkusiuosius pasveikino bibliotekos direktorė Irena Stančiauskienė, ji palinkėjo ir ateityje sėkmingai tęsti gražią borutaičių tradiciją - kiekvieną pavasarį vaikus ir jaunimą, neabejingą kūrybai, gimtajam žodžiui, sukviesti prie Kazio Borutos namelio Pajiesyje į poezijos šventę.

Borutaičių draugijos pirmininkė, almanacho redaktorė Zigrita Petraitienė pirmiausia pacitavo “Poezijos pavasarėlio 2014” laureatės Garliavos Jonučių gimnazijos abiturientės Gustės Cibulskytės trieilį – puikų palinkėjimą kūrėjams: “Pabūkime Alisomis/ ir tranzuokime autostopu/ į stebuklų šalį”. Mokytoja priminė, kad borutaičių poezijos konkursų laureatų ir dalyvių almanacho leidyba kas penkeri metai jau tampa tradicija (pirmasis -“Sumirgėkit, žodžiai”, 2009 m.). Į šių metų leidinį, kuris pavadintas “Langas į kaštonų sodą”, patariant kraštiečiams poetams, pateko net 15 įvairių šalies ugdymo įstaigų mokinių eilės, tarp jų -  aštuonių Kauno rajono mokyklų. Malonu, kad, šalia vaikų, savo kūrybinius bandymus išdrįso pateikti ir keletas mokytojų.

Popietėje buvo pagerbti visi atvykusieji knygos autoriai. Vaikai skaitė savo eiles, dovanų gavo almanachą ir kalėdinių suvenyrų. Garliavietė poetė Zita Gaižauskaitė pasidžiaugė vaikų kūrybingumu ir paskaitė savo eilėraštį apie Kalėdas. Kraštietis Robertas Keturakis  nuoširdžiai žavėjosi  jau dvidešimt metų gyvuojančia borutaičių veikla, kurios svarbiausia tikslas – ugdyti  kūrybingą, pilietiškai aktyvų jaunimą. Poetas, nuolatinis poezijos konkursų komisijos pirmininkas, iš almanacho “Langas į kaštonų sodą” pacitavo keletą mokinių eilėraščių, kurie, jo nuomone, jau ne žaidimas, o visai rimta kūryba.

Nuotaikingą literatūros valandą bibliotekoje paįvairino akordeono melodijos, atliekamos Garliavos Jonučių gimnazijos pirmoko Algirdo Vaičaičio.

Zigrita Petraitienė,

Garliavos Jonučių gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

Joomla! derinimo konsolė

Sesija