,,Literatūros valanda“ su Robertu Keturakiu

Gruodžio 10 dieną gimnazijos moksleiviai turėjo galimybę praleisti įspūdingą literatūros valandą su poetu Robertu Keturakiu. Taip plėtojama graži tradicija pažinti kūrybines asmenybes, jų dvasinį pasaulį, išgirsti plačiau apie mūsų tautos didžiųjų meninius polėkius.

Moksleiviai iš anksto parengė klausimus poetui. Juos domino ne tik kelias, atvedęs jį į literatūrą, kūrybos pradžia ir pirmasis eilėraštis, jo reikšmė kūrėjui, artėjimas prie pasirinktų poetinių temų, bet ir egzistenciniai dalykai: ką kiekvienam mūsų reiškia gimtinė, namai, šeima, kas lemia, kad vienas žmogus kuria gerumą, skleidžia meilę, o kitas trykšta neapykanta pasauliui. Apie visa tai R. Keturakis kalbėjo plačiai, pateikdamas daugybę pavyzdžių iš asmeninio gyvenimo ir literatūros pasaulio. Neapsieita ir be žaismingų bandymų paprovokuoti poetą, pavyzdžiui, kokius tris daiktus jis pasiimtų į negyvenamą salą? ,,Močiutės maldaknygę, paveldėtą dar iš XIX amžiaus, įgytą iš M. Valančiaus klebonijos, saują žemės nuo tėvo ir motinos kapo ir žmonos plaukų sruogą“, - nė kiek nesutrikęs atsakė R. Keturakis.

Ši ,,Literatūros valanda“ prabėgo stebėtinai greitai. Tarsi norėjosi sustabdyti laiką, ir klausytis poeto minčių dar ir dar, nepaliaujamai mėgautis jo poezijos žodžiu. Renginio pabaigoje žodį tarė Jonučių mokyklos mokytoja veteranė Konstancija Tamulaitytė, kadais parašiusi pačią pirmąją R. Keturakio eilėraščių recenziją. Ji poetui padovanojo tautinę juostą – kaip Garliavos krašto sūnui. Visi renginio dalyviai nusifotografavome ir sutarėme laukti kitos ,,Literatūros valandos“.

Inga Stepukonienė,

Lietuvių kalbos mokytoja