Sėkmė šalies olimpiadoje

Kovo 8-9 dienomis Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje vyko lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 9-12 klasių mokiniams šalies etapas.

Renginyje dalyvavo  daugiau kaip pusantro šimto mokinių iš visų Lietuvos savivaldybių bei šalių, kuriose mokoma lietuviškai. Konkurso dalyviai dirbo net keturias valandas. Jie turėjo atlikti daugybę lietuvių kalbos ir literatūros užduočių bei parašyti esė duota tema. Kitą dieną autoritetingai komisijai paskelbus rezultatus, paaiškėjo, kad tarp nugalėtojų – ir Garliavos Jonučių gimnazijos abiturientė JUSTINA TARAŠKEVIČIŪTĖ. Mūsų ketvirtokė Justina laimėjo III vietą šalyje ir buvo apdovanota bronzos medaliu, Lietuvos kultūros, švietimo ir sporto ministro A. Monkevičiaus diplomu bei asmenine rėmėjų dovana.

Sveikiname, džiaugiamės GJG abiturientės sėkme!

Technologijų olimpiada

Vasario 14 d. Domeikavos gimnazijoje vyko Kauno r.  II etapo technologijų olimpiada.

Joje dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai.  IIIa kl. mokinys Matas Meškauskas III- IV kl. mitybos grupėje užėmė II vietą.

Mokytojos Violeta Ruseckienė  ir Lina Bungardienė

Gerbiama Jonučių mokyklos bendruomene,

Nuoširdžiai sveikiname visus Vasario 16 – osios proga.
Tegul ši šventė paskatina susimąstyti apie laisvę ir tikrąsias tautos ir kiekvieno piliečio vertybes bei pareigą savo Tėvynei.
Tegul Lietuvos valstybės atkūrimo diena būna pajaučiama širdimi, įprasminama darbais, kelianti pasididžiavimą garbinga tautos praeitimi ir įkvepianti tikėjimo ateitimi.
Džiugios šventės Jums ir Jūsų artimiesiems!

Mokyklos administracija

Ruošiamės šimtadienio šventei...

Kiekvienais metais su gimnazijos vyriausiais ketvirtokais ir juos išlydinčiais trečiokais stengiamės, kad šios  šventės finalą puoštų gražiausios, jautriausios ir skambiausios dainos, Taip yra ir šiais metais. Mes esame muzikos įrašų studijoje prisidainavę iki soties, laimingi ir laukiantys šimtadienio šventės.
Muzikos mokytoja Dalė Balaikienė

Viktorija skaitė Aušrinės kūrybą

Sausio 17 d. Kauno r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje Garliavoje vyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajono etapas, kuriame dalyvavo daugiau kaip 20 mokinių dviejose amžiaus grupėse.   9-12 klasių skaitovų kategorijoje GJG garbę gynė II b klasės mokinė Viktorija Tamošiūnaitė. Įdomu tai, kad ji, eidama į konkursą, rizikavo - pasirinko įtaigiai scenoje perteikti ne, kaip įprasta, kokio garsaus, seniai pripažinto rašytojo kūrinį, bet  Aušrinės Kurgonaitės,  ką tik baigusios mūsų gimnaziją kūrėjos, esė „Prasilenkimai“ iš jos pirmosios knygos „Gatvėmis“. Malonu, kad rizika pasiteisino. Šis pasirodymas buvo labai gerai įvertintas komisijos – laimėta II vieta rajone. Sveikiname Viktoriją, džiaugiamės jos talentu ir ryžtu ne tik save parodyti, bet ir populiarinti talentingų gimnazijos auklėtinių kūrybą.

Zigrita Petraitienė

Literatūros pamoka Sruogų namuose

Prieš pat žiemos atostogas dvyliktokų literatūros pamoka vyko netradicinėje erdvėje – Balio ir Vandos Sruogų memorialiniame muziejuje. Ketvirtame XX a. dešimtmetyje Žaliakalnyje pastatytame namelyje lydimi gidės peržvelgę modernią ekspoziciją,  mokiniai pakartojo ir papildė savo žinias apie vieną iškiliausių, spalvingiausių mūsų literatūros kūrėjų – poetą, dramaturgą, prozininką. Vėliau apžiūrėjo Balio Sruogos darbo kambarį, kuriame saugoma daug originalių daiktų, tarp jų - ir spausdinimo mašinėlė, kuria parašytas „Dievų miškas“. Susipažinę su labai savotiška Sruogų svetaine, sužinoję daug naujo apie rašytoją ir jo šeimą, abiturientai, pasiskirstyti į grupes, atliko edukacines užduotis. Paaiškėjo, kad mokiniai gerai išmoko šią pamoką ir buvo įvertinti puikiais pažymiais.

Mokytoja Zigrita Petraitienė

Kaip pasirinkti savo kelią?

Šis klausimas, ko gero, pats svarbiausias kiekvienam bebaigiančiam mokyklą jaunuoliui. Tad paskutinę lietuvių kalbos pamoką GJG III ir IV klasės gimnazistai praleido netradiciškai - su Anglia Ruskin universiteto teisės dėstytoja EGLE DAGILYTE. Kas aš esu? Kur einu? Kokias studijas pasirinkti? Kaip išsaugoti lietuvybę esant toli nuo Tėvynės? Šiomis ir panašiomis temomis kalbėjomės su Egle - buvusia viena šauniausių mokyklos absolvenčių, viena pirmųjų Borutaičių draugijos narių.

Mokytoja Zigrita Petraitienė

Projektas „Pasaulis sukasi vardan žmogaus ir meilės“, skirtas Vydūno 150-osioms gimimo metinėms

Šį kartą Garliavos Jonučių mokyklų mokiniai keliavo Vydūno (filosofo, mokytojo,  dramaturgo, visuomenės veikėjo) gyvenimo keliais  į Tilžę (dabar Sovietskas),  Kaliningrado sritį.  Mokiniams buvo įdomu aplankyti Vydūno kapą Mažosios Lietuvos panteone Bitėnuose, sužinoti apie Vydūno gyvenimą Tilžėje, pabuvoti  prie namo „Villa Stern“, kuriame jis gyveno 1933-1944m.

Skaityti daugiau: Projektas  „Pasaulis sukasi vardan žmogaus ir meilės“, skirtas Vydūno 150-osioms gimimo metinėms